Skoda Octavia

Praktiškas šeimyninis automobilis turintis erdvų saloną ir didelės talpos bagažinę.

https://images.prismic.io/longo-lt/d1911193-dc37-46f2-8f74-540e6b0eaeeb_bnyflignsvkusrcbmxhm.jpg?auto=compress,format

Pliusai

Išmanus, erdvus ir praktiškas interjeras

Aukšta surinkimo kokybė

Didelė bagažinės talpa

Minusai

Ne toks patogus ir manevringas kaio VW Golf

Bazinė komplektacija ganėtinai paprasta

Kai kurios aukštesnio lygio versijos yra brangios

Skoda Octavia video apžvalga

Apie Skoda Octavia

Skoda Octavia - nedidelis šeimos automobilis, kurį nuo 1996 m. pabaigos gamina Čekijos automobilių gamintojas "Skoda Auto".

Iki šiol pristatytos keturios šiuolaikinio Octavia modelio kartos, tiekiamos tik su penkių durų hečbeko arba penkių durų universalo kėbulu.

Pgrindiniai apdailos lygiai: Aktyvus, Ambition, Clever, Joy, Style, Sport, RS, L&K (Laurin & Klement) ir kiti. Taip pat galima rasti ir Octavia Scout versiją turinčią paaukštintą pakabą, plastikinę apdailą ir keturių varančiųjų ratų pavarą.

Trečiosios kartos Octavia gaminama nuo 2013-2019 m., 2017-tais m. gavo atnaujintą išvaizdos dizainą, kurį matome ir šiandien.

Skoda Octavia varikliai

Skoda Octavia siūlo įvairius 1.0-2.0 benzininius variklius, kurių galia siekia nuo 63 kW iki 169 kW (RS versija - faceliftas 180 kW), ir kelis 1.6tdi-2.0tdi dyzelinius variklius, kurių galia siekia nuo 66 kW iki 135 kW (RS versija).

Trečiosios kartos "Octavia G-TEC" montuojamas 1,4 l TSI variklis, varomas suspaustomis gamtinėmis dujomis ir išmetantis 97 g CO2/km., o 4-osios kartos Octavia siūlo įkraunamą hibridinę "Octavia iV" ir "Octavia G-Tec" versijas su SGD/benzininiu varikliu.

Populiariausi variklių pasirinkimai

- 1.4TSI (103 kW) - maksimalus greitis 212 km/h (0-100 km/h 8,5 s);

- 1.6tdi (77 kW) - maksimalus greitis 191 km/h (0-100 km/h 11 s);

- 1.6tdi (81 kW) - maksimalus greitis 197 km/h (0-100 km/h 10,7 s);

- 1.6tdi (81 kW) Greenline - maksimalus greitis 206 km/h (0-100 km/h 10,6 s);

- 2.0tdi (110 kW) - maksimalus greitis 216 km/h (0-100 km/h 8,6 s).

- Atnaujintas 1.6tdi (85 kW) - maksimalus greitis 201 km/h (0-100 km/h 10,2 s)

Skoda Octavia Įrengimas

Išorės apdaila

Pagrindiniai apdailos lygiai yra be lengvojo lydinio ratlankių, tačiau geresni - su 16-18 colių lengvojo lydinio ratlankiais.

Žibintai yra paprasčiausi arba bi-ksenoniniai geresniuose apdailos lygiuose. Galiniai žibintai gali būti LED.

Skoda Octavia Salonas

Viduje Octavia yra gana solidi, bet neįspūdinga. Daug tamsiai pilkos plastikinės apdailos, tačiau ją šiek tiek pakelia blizgi juoda apdaila aplink radiją ir papildoma sidabrinė apdaila aplink pavarų svirtį ir dureles.

Octavia salone taip pat rasite daug praversiančių daiktadėžių, įskaitant oro kondicionieriumi valdomą daiktadėžę, gilias durų dėtuves ir patogią talpyklą priešais pavarų svirtį.

Sėdynių medžiagos yra skirtingos priklausomai nuo komplektacijos, pradedant paprastais medžiaginiais apmušalais Active ir Ambition apdailos lygyje ir baigiant pusiau odiniais (alkantara) arba visiškai odiniais apmušalais Style ir L&K. Pilnesnėje komplektacijoje taip pat galima rasti ir elektra reguliuojama vairuotojo sėdynę su atpažinimo sistema ir atminties nustatymu.

Kiti privalumai kuriais galite papildyti automobilio funkcijas gali būti: klimato kontrolės sistema, parkavimo jutikliai, galinio vaizdo kamera, panoraminis stogas, adaptyvioji greičio palaikymo sistema, daugybė saugos asistentų, navigacija ir kiti.

Erdvė automobilyje

Octavia viduje yra daugiau erdvės nei daugumoje panašaus dydžio universalų. Tiek vairuotojas, gale sėdintys keleiviai turi daug vietos galvai ir kojoms.

Gale yra sulankstomas centrinis porankis su puodelių laikikliais, o didžiulėje bagažinėje telpa daugiau nei pakankamai bagažo šeimai.

Bagažinės talpa - hečbekas

Hečbeko bagažinės talpa yra pirmaujanti klasėje - 590 l su pakeltomis sėdynėmis ir 1 580 l, kai sėdynės yra nuleistos.

Bagažinės talpa - universalas

Pasirinkę universalo versiją gausite 610 l, kurią galite išplėsti iki 1740 l nuleidus sėdynes.

Multimedija

Visose Octavianose standartiškai montuojamas aštuonių colių jutiklinis ekranas. Pradinio lygio versijos turi DAB ir Bluetooth bei Apple CarPlay ir Android Auto išmaniųjų telefonų jungtis.

Naudotis paprasta, multimedija pasižymi sklandžia grafika ir suprantama meniu sistema, o išmaniojo telefono programėlės reiškia, kad galite naudoti savo mobiliojo telefono žemėlapių duomenis, o ne atnaujinti gamyklinę palydovinę navigaciją.

Geresnės komplektacijos modeliuose galite rasti 9,2 colių Columbus sistemą, WiFi prieigos tašką, belaidį įkrovimą ir 3D palydovinę navigaciją.

Skoda Octavia kelyje

Gal iš pirmo žvilgsnio ir neatrodo, kad Skoda Octavia pavergs jūsų širdį, tačiau realiame pasaulyje Skoda Octavia universalas tikriausiai yra vienas geriausių universalių automobilių, kuriuos galite įsigyti. Iš tiesų retai pasitaiko automobilis, kuris pasižymėtų tokia erdve ir praktiškumu, tokiu lengvu rafinuotumu ir tokiu puikiu kainos ir kokybės santykiu.

Octavia važiuoja ne taip sklandžiai kaip Volkswagen Golf, tačiau vis tiek yra labai patogi ir daug geresnė nei daugelis konkurentų. Ir nors tai nėra sportinis automobilis, jis vis tiek labai gerai valdomas; jautrus vairo mechanizmas ir gerai sureguliuota važiuoklė lemia, kad Octavia greitai keičia kryptį ir visada veikia stabiliai.

Tiek vairą, tiek vairuotojo sėdynę galima įvairiai reguliuoti, o dėl geros erdvės kojoms ir galvai nesunku įsitaisyti patogiai. Keliaudami džiaugsitės geru matomumu visomis automobilio kryptimis, tačiau jei į savo pecifikacijų sąrašą įtrauksite papildomus parkavimo jutiklius ir atbulinės eigos kamerą, jie bus naudingi.

Pavarų dėžė

Mechaninė

Jei norite mechaninės pavarų dėžės, galite rinktis iš 5 arba 6 pavarų greičių dėžės.

Automatas

Jei vis dėl to automatinė pavarų dėžė traukia labiau, Skoda Siūlo 6 ir 7 pavarų greičių dėžę.

Išlaikymas

Skoda su Greenline arba Greentech technologija daugiausiai dėmesio skiria didesniam degalų naudojimo efektyvumui. Šie automobiliai turi taupų variklį, aerodinamišką kėbulą, mažą važiuojamosios dalies aukštį, automatinį variklio išjungimą ir užvedimą, programuojamą akumuliatoriaus įkrovimo sistemą, ilgesnę pavarą ir mažo pasipriešinimo riedėjimui padangas. Į paketą įtraukta Start-stop sistema, pavarų perjungimo indikatorius ir regeneracinio stabdymo technologija.

Vidutinės degalų sąnaudos pagal gamintoją (mechaninė pavarų dėžė):

- 1.4TSI 103kw - 5,3 l/100 km;

- 1.6tdi 77kw - 3,8 l/100 km;

- 1.6tdi 81kw - 3,7 l/100 km;

- 1.6tdi 81kw Greenline - 3,2 l/100 km;

- 2.0tdi 110kw - 4,2 l/100 km;

- Atnaujintas 1.6tdi 85kw variklis- 4,1 l/100 km

Išmetamas CO2:

Dėl ekonomiško variklio, išmetamas CO2 yra salyginai žemas, todėl renkantis naujesnius Skoda Superb modelius su Greenech arba Greenline technologija, tikimybė, kad reikės rūpintis dėl taršos mokesčio yra labai žema.

- 1.4TSI 103kw - 121g/Km;

- 1.6tdi 77kw - 99 g/Km;

- 1.6tdi 81kw - 99 g/Km;

- 1.6tdi 81kw Greenline - 85 g/Km;

- 2.0tdi 110kw - 110g/Km;

- atnaujintas 1.6tdi 85kw variklis - 107 g/Km

Suraskite savo sekantį automobilį

Panašių automobilių apžvalgos

Jei galime Jums padėti bet kuriame etape, nedvejodami susisiekite su mumis!