Apie VOLVO automobilių gamintoją

Ką žinote apie šią automobilių markę?

Šiuo metu LONGO naudotų automobilių kataloge galite rinktis iš 71 skirtingų VOLVO markės automobilių. – iš viso galime Jums pasiūlyti daugiau nei 600 automobilių (mūsų parduodami naudoti automobiliai yra su patikrinta rida ir pilna technine istorija)!

Volvo Group – didžiausia Švedijos įmonė. Gamina transporto priemones: sunkvežimius, autobusus bei statybų įrenginius, laivų, aviacinių, kosminių įrenginių sudedamąsias dalis – variklius, kitus komponentus, taip pat teikia finansines paslaugas. Įmonėje dirba apie 95 tūkst. darbuotojų (2017 m.). Bendrovė pasižymi kaip didelį dėmesį gaminamų automobilių saugai skirianti įmonė. "Volvo cars" yra viena iš dukterinių jos įmonių.

Žodis "Volvo" kildinamas iš lotyniško žodžio volvere, kuris reiškia „važiuoju“.

Daugelis žmonių atpažįsta „Volvo“ logotipe panašumą į vyriškos lyties simbolį, tačiau iš tikrųjų logotipas yra senoviniu cheminiu geležies simboliu. Bendrovės steigėjai norėjo patikimo, saugumą garantuojančio įvaizdžio savo transporto įmonei. Gabrielsson'ą ir Larson'ą įkvėpė laikas, praleistas dirbant Švedijos plieno įmonėje.

Ankstyvieji metai ir tarptautinė plėtra

1915 m. įmonė įkurta kaip guolių gamintojų bendrovės „SKF“ antrinė įmonė. 1924 m. Assar'as Gabrielsson'as, SKF pardavimų vadovas ir KTH Karališkojo technologijų instituto absolventas inžinierius Gustav'as Larson'as (vienas iš bendrovės įkūrėjų, 1887-1968), nusprendė pradėti švediško automobilio projektavimą. Jie ketino gaminti automobilius, kurie galėtų atlaikyti nelygius ir grubiua šalies kelius ir šaltą temperatūrą. Oficialia įmonės įkūrimo data laikoma 1927 m. balandžio 14d., kai buvo pagamintas pirmasis „Volvo“ automobilis Volvo ÖV 4.

1928 m. pagamino pirmą sunkvežimį ("Series 1"). 1935 m. „Volvo“ tapo savarankiška nuo „SKF“ įmonės. 1963 m. atidarė pirmą savo automobilių gamyklą užsienyje –Halifakse (Kanada.) 1999 m. Europos Sąjunga neleido „Volvo“ susijungti su kita Švedijos automobilių gamintoja „Scania“. 1999 m. sausio 28d. įmonė pardavė savo "Volvo Cars" lengvųjų automobilių padalinį kompanijai „Ford“ už 6,45 milijardo JAV dolerių. Šis padalinys buvo įtrauktas į „Ford“ „Premier Automotive Group“ kartu su „Jaguar“, „Land Rover“ ir „Aston Martin“. „Volvo“ inžinerijos ištekliai ir komponentai buvo naudojami įvairiuose „Ford“, „Land Rover“ ir „Aston Martin“ gaminiuose, o antrosios kartos „Land Rover Freelander“ buvo projektuojami ant tos pačios platformos kaip ir antrosios kartos „Volvo S80“.

2010 m. „Ford“ už 1,8 milijardo JAV dolerių šį padalinį pardavė vienam didžiausių Kinijos automobilių gamintojui „Geely Automobile“ (įmonė lieka didžiausios "Volvo cars" akcijų dalies savininku) - tai pastebima pasikeitusiame automobilių eksterjero dizaine.

"Volvo" turi gamybos vietas Švedijoje, Kinijoje, Malaizijoje, Belgijoje, Indijoje, Rusijoje ir JAV.

Modelių pavadinimų struktūra

Pradėdami nuo 140 serijos 1966 m., „Volvo“ savo automobiliams naudojo triženklę sistemą. Pirmasis numeris buvo serija, antrasis cilindrų skaičius ir trečiasis durų skaičius; taigi pvz. 164 buvo 1 serija su šešių cilindrų varikliu ir keturiomis durimis. Tačiau šioje taisyklėje buvo išimčių - pavyzdžiui, „780“ buvo su turbokompresoriniais I4 ir V6 benzininiais varikliais, niekada nebuvo aštuonių cilindrų, kaip parašyta pavadinime.

Įmonė naudoja raidžių sistemą, žyminčią kėbulo tipą, po kurio nurodomas serijos numeris. "S" reiškia "sedanas", "C" reiškia "kupė" arba "kabrioletas", o "V" reiškia "universalą" (angl. "versatile) - 5 durų hečbekas ir universalas). „XC“ reiškia „visureigį“ (angl. "cross country"), kurį taip pat pridėjo prie V70 modelių pavadinimų.

2019 m. „Volvo“ paskelbė, kad nuo 2040 metų ketina gaminti tik visiškai elektrifikuotus automobilius. Nuo 2040 m. Jie planuoja nebegaminti vidaus degimo varikliais varomų transporto priemonių.

Jei galime Jums padėti bet kuriame etape, nedvejodami susisiekite su mumis!