Lietuvių širdys priklauso universalo kėbulo tipo automobiliams: nuperkamas kas antras

Pastebima, jog vairuotojai renkasi talpius ir praktiškus automobilius. Vieni favoritų – universalo kėbulo tipo automobiliai.

  

„Keliavimas nuosavu automobiliu – tai populiarus ir patogus pasirinkimas tiek jaunų, tiek pagyvenusių asmenų tarpe. Savarankiškai leidžiantis į kelią, keliautojai norimą maršrutą gali susiplanuoti pagal individualius poreikius, nuo nieko nepriklausant ir taip maksimaliai mėgaujantis kelionės teikiamais malonumais“, – sako UAB „Longo LT“ vadovas P. Valiukėnas ir priduria, jog šį keliavimo būdą vis dažniau rinktis paskatina ir kilstelėjusios skrydžių bilietų kainos.

 

Anot prekybos naudotomis transporto priemonėmis bendrovės vadovo, 2022-iais metais daugiausiai dėmesio susilaukė praktiški universalo kėbulo tipo automobiliai. Pastarojo tipo automobilių buvo nupirkta beveik kas antras.

 

Renkasi patogumą

 

P. Valiukėno teigimu, praktika rodo, jog vis daugiau vairuotojų rinktis norimo automobilio atvyksta jau atlikę namų darbus – įsivertinę keliaujančiųjų asmenų, tiek vaikų, tiek suaugusių skaičių.

„Automobilio dydis yra svarbi dedamoji, kurią privalu įvertinti, kad kelionės neapkarstų ir būtų komfortiškos. Erdvus salonas ir dar erdvesnė bagažinė – tampa vienais iš pagrindinių faktorių darančių didžiausią įtaką pirkėjo pasirinkimui. Panašu, kad pastaruosius vairuotojų poreikius kone šimtu procentų patenkina universalo kėbulo tipo automobiliai“, – pažymi jis ir priduria, kad tarp populiariausių, pernai metais įsigytų, universalų – „Opel“, „Škoda“ ir „Volvo“ markės.

 

Visgi, automobilių pardavimo ekspertas pažymi, kad ne mažiau svarbu įsivertinti, ar automobiliu kartu keliaus ir gyvūnai. Mat šiems taip pat yra taikomi specialūs saugos reikalavimai, kuriuos tinkamai išpildyti gali tik erdvūs universalo arba visureigio kėbulo tipo automobiliai.

 

„Planuojant keliauti kartu su savo keturkojais, reikia nepamiršti pasirūpinti jų patogumu ir saugumu, juos laikyti specialioje transportavimo dėžėje, kuri turėtų būti pritvirtinta saugos diržu. Tuo tarpu atsižvelgiant į augintinio dydį, šiam gali prireikti ir narvo ar petnešų, kurios turi specialią jungtį besitvirtinančią į saugos diržo laikiklį“, – primena jis.

 

Jis taip pat papildo, kad universalo kėbulo tipo automobiliai yra tapę ne tik priemonėmis skirtomis kelionėms ir laisvalaikiui, bet ir darbo įrankiu, kuris esant reikalui, bagažinę sujungiant su transporto priemonės salonu, gali būti konvertuojamas į automobilį, skirtą gabenti didesnius krovinius.

 

Internetu rezervuoja kas antrą automobilį

 

Anot P. Valiukėno, naujų vėjų įnešta ir automobilių rezervacijos bei įsigijimo modelyje. Sertifikuotų automobilių pardavimo bendrovės duomenimis, šiandien net kas antras automobilis yra rezervuojamas būtent internetu.

 

„Tendencijos yra linkusios sparčiai keistis, prisitaikant prie esamų situacijų ir gyventojų poreikių. Pradžioje virtuali erdvė buvo tapusi patogia alternatyva įsigyjant didelio gabarito pirkinius, neišeinant iš namų, tuo tarpu dabar tai pasirinkimas, gerokai sutaupantis laiko. Vairuotojui nebūtina keliauti į kitą miestą, norint būti pirmuoju, užrezervavusiu norimą automobilį. Šis žingsnis yra drąsiai atliekamas internetu“, – sako jis.

 

Automobilių pardavimo ekspertas taip pat primena, kad prieš įsigyjant automobilį, dėmesį svarbu atkreipti ne tik į automobilio ridą prietaisų skydelyje, bet ir pačią automobilio istoriją, susipažinti su papildomais išrašais bei pirkimo-pardavimo bei garantijos sutarties sąlygomis. Šiuos ir kitus dokumentus pateikti gali kiekvienas sertifikuotas automobilių pardavėjas.

Jei galime Jums padėti bet kuriame etape, nedvejodami susisiekite su mumis!