Apie Mercedes-Benz automobilių gamintoją

Ką žinote apie šią automobilių markę?

Šiuo metu LONGO naudotų automobilių kataloge galite rinktis iš 10 skirtingų Mercedez-Benz markės automobilių – iš viso galime Jums pasiūlyti daugiau nei 600 įvairių automobilių! (primename, kad mūsų parduodami naudoti automobiliai yra su patikrinta rida ir technine istorija).

Šiandien trumpai papasakosime būtent apie Mercedes-Benz (Mercedes) – Vokietijos automobilių gamintoją. Tai viena iš populiariausių ir didžiausių automobilių kompanijų, kurios istorija turi daug įdomių faktų, prasidedanti XIX a. pabaigoje. Šiandien šis prekės ženklas yra asocijuojamas su žodžiais „skonis“, „stilius“ ir „prabanga“.

MB priklauso Daimler AG koncernui. Mercedes-Benz gamina lengvuosius automobilius, autobusus ir sunkvežimius. Prekės ženklas atsirado dėl dviejų įmonių susijungimo (1926 m.). Pirmasis buvo vadinamas „Daimler-Motoron-Gesellschaft“, o antrasis - „Benz“.

Emblema ir pavadinimas

Mercedes-Benz“ kompanijos pavadinimo dalis „Mercedes“ kaip idėja kilo nuo Emilio Jellinek’o dukters Mercedes vardo. 1901 m. Jellinek’as buvo verslininkas, tuo metu dirbęs su įmone. Net prieš 1926 m. susijungimą automobiliai buvo gaminti pagal šį pavadinimą. Firminį ženklą trikampę žvaigždę sukūrė Gottlieb Daimler siekdamas parodyti, kad jo motorai gali būti naudojami žemėje, ore ir jūroje. Ant automobilių ženklas pasirodė 1909 metais. Benz lauras buvo pridėtas 1926 metais simbolizuojantis dviejų įmonių sąjungą.

Viskas prasidėjo, kai 1886 m. buvo pradėti gaminti triratės savaeigės transport priemonės su benzininiu varikliu. Jų kūrėjas buvo Karl Benz. Jis patentavo savo išradimą ir pradėjo masinę gamybą. 1891 m. sukūrė keturių ratų transporto priemonę. Tuo pačiu metu Daimler pradėjo naudoti Mercedes-35PS modelį, kuris tapo labai populiariu. Taip pat Karlas Benzas kartu su savo komanda dalyvavo lenktynėse su lenktyniniu automo „Blitzen Benz“ su 200 arklio galių varikliu. Tuo metu jis tapo garsiausiu lenktynių modeliu.

Po 1926 m. susijungimo naujo lyderio Ferdinando Porsche’o dėka gamybos programa buvo visiškai atnaujinta. Jis sukūrė naujausią „Daimler“ modelį, kuris tapo ateities modelių dizaino pagrindu. 1928 m. Ferdinandas paliko įmonę, jį pakeitė Hans Niebel. Jam vadovaujant automobiliai buvo pradėti gaminti su 6 cilindrų 3,7 litro varikliu, paskui ir 8 cilindrų, 4,9 l tūrio. Po 1930 buvo pradėtos gaminti dar galingesnės ir pranašesnės transport priemonės. Mercedes-Benz pasikeitimai 1940-aisiais - bendrovė nustojo gaminti keleivines transporto priemones, tačiau pradėjo gaminti ir sunkvežimius.

Kas nutiko toliau?

Visi sukurti modeliai paliko tam tikrą pėdsaką bendrovės technikos pažangai ir ateities modeliams. Atskirą dėmesį reikėtų atkreipti į vadinamuosius „Adenauerius“ – surenktus rankomis.

W186 (prabangos limuzinas tomis dienomis) visuomenei buvo pristatytas 1951 m. Jo savybėmis buvo klasikinis išdėstymas, 6 cilindrų (3 litrų) variklis. Šis modelis buvo pagamintas tiek sedano, tiek limuzino kėbulo tipais. Šis automobilis tapo neįtikėtinai populiarus tarp įžymybių, politikų ir verslininkų. Ir kodėl „Adenauers“? Kadangi šis automobilis buvo labai pamėgtas pirmojo Vokietijos kanclerio Konrado Adenauerio. Beje, automobilis turėjo radijo, telefono ir kitų salono naujoves. Interjeras buvo kurimas individualių pirkėjų prašymu. Tai buvo labai populiarus Mercedes-Benz automobilis.

1971 Mercedes-Benz 280SL 1971 Mercedes-Benz 280SL

Koncernas „Mercedes-Benz“ jau 50-aisiais užsiėmė ne tik automobilių, bet ir lenktyninių mašinų gamyba - pagarsėjusių aerodinaminiu dizainu. Ypač populiarus buvo W196 modelis. Lenktynininkas iš Argentinos, Juan-Manuel Fangio, laimėjo Formulės 1 čempionatą 1954 ir 1955 metais būtent su juo.

1952 m. buvo išlaistas W194 modelis - tai žinomo SLR pirmtakas. Jis taip pat dalyvavo daugelyje trasų. Jo korpusas pagamintas iš vamzdinio rėmo, padengto aliuminio lakštais. Be to, automobilis išsiskyrė durimis (panašiomis į „kirų sparnus“) ir kabinos forma.

 Wikipedia Mercedes-Benz 300 SL

Šiandien „Mercedes-Benz“ koncernas gamina daugybę skirtingų automobilių. A klasė - nedideli ir kompaktiški automobiliai. G - klasė - dideli ir galingi visureigiai. E ir S klasės - patikimi, reprezentatyvūs, brangūs automobiliai. Mikroautobusai, sunkvežimiai, traktoriai, kabrioletai, superautobusai – taip pat yra gaminami ir sėkmingai parduodami.

Tačiau svarbiausia yra tai, kad Štutgarto koncerno kūrėjai gamina tokias mašinas, kurios užkariauja visų širdį. Nenuostabu, kad „Mercedes-Benz“ užima antrą vietą populiarumo, kokybės ir patikimumo tarp visų gamybos įmonių pasaulyje.

Jei galime Jums padėti betkuriame etape, nedvejodami susisiekite su mumis!