Tyrimas: vairuotojai mažiausiai pasitiki naudotais automobiliais iš JAV

Keičiantis naudotų automobilių rinkai, keičiasi vairuotojų požiūris į tai, iš kur atvykusi transporto priemonė.

Svarbi pardavėjo reputacija ir automobilio kilmė

 

Sertifikuoto naudotų automobilių pardavėjo „Longo LT“ užsakymu atlikto visuomenės nuomonės tyrimo duomenimis, net 76,3 proc. respondentų yra svarbu žinoti iš kokios šalies yra atvykęs norimas įsigyti automobilis.

 

Apklausos rezultatai taip pat atskleidė, kad ne mažesnę svarbą, įsigyjant transporto priemonę turi jį parduodančio pardavėjo reputacija. Šį faktą patvirtino 48,2 proc. respondentų.

 

„Pirkėjai, besirenkantys transporto priemonę, nori jaustis ramūs, kad ji bus tvarkinga, be nuslėptų defektų, o taip pat turinti teisingai parengtus bei tinkamai užpildytus dokumentus. Transporto priemonės – didesnės vertės pirkiniai, tad

pastebima, jog šalies gyventojai prieš šiuos įsigyjant, vis daugiau dėmesio skiria ir konsultacijoms su ekspertais. Iš jų yra tikimasi kokybiškos pagalbos ir suteikiamos naudingos informacijos apie parduodamus automobilius“, – pabrėžia UAB „Longo LT“ vadovas Paulius Valiukėnas.

 

Sąrašo lyderiai ir autsaideriai

 

Tyrimo rezultatai atskleidė ir vairuotojų nuomonę apie iš užsienio šalių atvykusius automobilius. Net 66 proc. apklaustųjų teigė, kad šiems svarbu, jog norimas įsigyti automobilis nebūtų atkeliavęs iš JAV. Tuo tarpu kas antras šalies gyventojas (51,1 proc.) ieškodamas automobilio, pirmenybę teiktų transporto priemonėms atvykusioms iš Vokietijos.

 

Automobilių eksperto P. Valiukėno teigimu, tai, kad vairuotojai privengia automobilių atvykusių iš Amerikos nėra iš piršto laužtas. Dauguma jų baiminasi, kad transporto priemonė gali būti nekokybiška ir nesaugi. 

 

„Ne paslaptis, kad dauguma automobilių į Lietuvą atkeliauja po patirtų autoavarijų. Tad nors ši po atlikto remonto ir gali atrodyti patraukliai, rizika dėl kokybės ir saugumo trūkumo visad išlieka. Vairuotojai negali būti maksimaliai užtikrinti ar šie įsigyja tvarkingą, pilnos komplektacijos, be papildomų problemų automobilį“, – sako P. Valiukėnas

 

Automobilių ekspertas taip pat atkreipia dėmesį į didėjantį automobilių pasirinkimą iš Nyderlandų. Apklausos duomenimis, prieš kelis metus automobilį iš šios šalies būtų pirkę tik 3,5 proc. šalies gyventojų. Šiandieniniais duomenimis – transporto priemonę iš Nyderlandų rinktųsi jau 11,5 proc. apklaustųjų. Pasak P. Valiukėno, vairuotojai, įsigydami automobilį iš minėtos valstybės gali jaustis ramesni dėl vienos paprastos priežasties – Nyderlanduose veikiančio griežto ridos registro.

 

„Tai suteikia pirkėjui nemažai pasitikėjimo. Kiekvienas automobilis Nyderlanduose turi specializuotą Nacionalinio automobilio paso sertifikatą, kuriame nurodyta detali informacija apie transporto priemonę nuo jos pagaminimo. Šis pasas yra pagrindinis kokybės garantas, kurį be išimties gali suteikti kiekvienas sertifikuotas automobilių pardavėjas ir čia, Lietuvoje“, – teigia automobilių pardavimo ekspertas.

 

Griežtas ridos registras veikia ir Belgijoje, tad, pasak P. Valiukėno, pirkdami iš šios šalies atvykusį automobilį, vairuotojai nerizikuoja, kad įsigytos transporto priemonės istorija bus suklastota ar nuo pirkėjo bus bandoma nuslėpti tam tikrus defektus.

 

Tyrimą Baltijos šalyse atliko visuomenės nuomonės tyrimų agentūra „Norstat Latvia“. Jo metu apklausta 708 vairuojančių 18–74 metų amžiaus gyventojų.

Jei galime Jums padėti bet kuriame etape, nedvejodami susisiekite su mumis!