Apie PEUGEOT automobilių gamintoją

Ką žinote apie šią automobilių markę?

Šiuo metu LONGO naudotų automobilių kataloge galite rinktis iš 48 skirtingų PEUGEOT markės automobilių - tai vieni iš populiariausių mūsų parduodamų automobilių. Bendrai galime Jums pasiūlyti daugiau nei 600 automobilių (mūsų parduodami naudoti automobiliai yra su patikrinta rida ir pilna technine istorija)!

Peugeot yra pagrindinė Prancūzijos automobilių gamintoja, priklausanti PSA Peugeot Citroën grupei. "Peugeot" yra antras pagal dydį automobilių gamintojas Europoje po "Volkswagen".

Istorija

Peugeot šeimos verslas prasidėjo nuo kavos malimo mašinų gamybos XIX a. 1882 m. Armand'as Peugeot pagamino savo pirmuosius dviračius. Vėliau jis labai susidomėjo automobiliais, ypač po susitikimo su Gotlieb'u Daimler'iu. Pirmasis Peugeot automobilis buvo sukonstruotas 1889 m. Tai buvo triratis su garo varikliu, kurių pagaminta vos keturi. Vėliau sekė didesni gaminių kiekiai. 1892 m. buvo pagamintas 21, 1894 – 40, 1895 – 70, 1899 – 300 vnt. Ankstyvieji Peugeot modeliai buvo pavadinami "Type" ir tam tikru skaitmeniu. Tarkime 1895 m. modelis buvo vadinamas Type 12. Kaip tik tuo metu ant šio modelio Peugeot uždėjo gumines padangas ir tapo pirmuoju tai padariusiu automobilių gamintoju. Taip pat 1894 m. debiutavusi Paryžiaus ralyje su 5 automobiliais Peugeot tapo vienu iš pirmųjų gamintojų, pradėjusių dalyvauti automobilių sporte.

Iki 1896 m. Peugeot naudojo Daimler variklius, tais pačiais metais buvo sukontruotas pirmasis Peugeot variklis. Taip pat tais metais Paryžiuje buvo pavogtas Peugeot automobilis - tai tapo pirmąja oficialia automobilių vagyste istorijoje. I pasaulinio karo metu Peugeot gamino karinę techniką, paskui vėl grįžo prie automobilių gaminimo. 1929 m. buvo pristatytas naujasis Peugeot 201 modelis, tuo metu pigiausias automobilis Prancūzijos rinkoje. Iki II pasaulinio karo įmonė pristatė daug populiarių modelių – Peugeot 202, Peugeot 302 ir Peugeot 402. 1958 m. Peugeot pradėjo prekybą JAV rinkoje, pristatydama Peugeot 404 modelį. Šis modelis įrodė savo jėgą laimėdamas keturis kartus iš šešerių metų dalyvavimo Rytų Afrikos safario ralyje.

Peugeot 202 Peugeot 202

1974 m. Peugeot nupirko 30 % Citroen akcijų, nes pastaroji susidūrė su finansiniais sunkumais. Taip gimė PSA Grupė - Peugeot ir Citroën gaminiai yra parduodami kaip atskiri produktai, tačiau yra dalinamasi techniniais resursais.

1983 m. Peugeot pagamino vieną populiariausių savo gaminių - Peugeot 205. Nuo 1984 m. Peugeot užmezgė ryšius su Kinija.

Be automobilių šiuo metu Peugeot yra viena stambiausių motorolerių ir mopedų gamintoja Europoje.

Jei galime Jums padėti betkuriame etape, nedvejodami susisiekite su mumis!