Kaip patikrinti automobilio ridą?

Pirkdami naudotą mašiną įsitikinkite, kad automobilio odometro rodmenys yra teisingi.

Lietuvoje yra didelis naudotų ir mažai naudotų automobilių poreikis. Tačiau naudotų automobilių pardavimo segmente vis dar yra įvairių trūkumų, turinčių įtakos klientų pasitikėjimui pardavėjais - naudoti automobiliai prieš perparduodant ne visada būna akylai apžiūrėti, sutaisyti ir paruošti kito vairuotojo naudojimui. Žmonės bijo rizikuoti ir nupirkti automobilį iš nepatikimų rankų – ne visada galima nuspėti, ar pardavėjas yra patikimas. Kaip tuo įsitikinti kad pasirinktas naudotas automobilis techniškai atitiks pardavėjo pažadą? UAB „Longo Lietuva“ ekspertai parengė penkias rekomendacijas, kurios padės įsitikinti, kad informacija apie pasirinktos transporto priemonės ridą nebuvo pakeista.

Paruošėme Jums penkias rekomendacijas, kaip galite patikrinti automobilio odometro rodmenis (ar jie yra tikri, pvz. nesumažinti):

1. Pirma reikėtų išsiaiškinti transporto priemonės kilmės šalį ir patikrinti automobilio ridą viešuose registruose.

2. Tikrinkite automobilių techninės apžiūros dokumentus ir išsiaiškinkite, ar techninė apžiūra buvo praeita pagal taisykles ir/ar yra galiojanti.

3. Susisiekite su pardavėju ar mašinų prekeiviu ir patikrinkite odometrą atvažiavę su kitu specialistu, kuris galėtų nustatyti, ar rodmenys yra tikslingi ir teisingi.

4. Būtinai apžiūrėkite automobilio būklę ir ją įvertinkite – maži odometro rodmenys negali atitikti ilgai tarnavusio ir pvz. rūdijančio automobilio būklei.

5. Iš pardavėjo reikalaukite sertifikatų arba techninių apžiūrų dokumentų, jei jis teigia, kad odometro rodmenys yra tikri ir kitais atvejais taipogi.

Olandijoje ir Belgijoje įregistruoti automobiliai išsiskiria ypač aukšta kokybe, be to, šiuos automobilius galima rasti naudotų automobilių rinkoje Lietuvoje. Automobiliai, pirmą kartą įregistruoti kaimyninėse ir Šiaurės šalyse, taip pat dažnai būna rinkoje. Lietuvoje registruotų automobilių ridos istoriją nemokamai galima rasti itais.vta.lt. Kita vertus, jei transporto priemonė anksčiau buvo įregistruota Belgijoje, jos ridos istoriją galima patikrinti nacionaliniame „Car-Pass“ registre: https://www.car-pass.be/en/buy. Šis registras parodo buvusio konkretaus automobilio savininko užfiksuotus odometro rodmenis ir jų registravimo datas. Tokiu būdu galima palyginti rodmenis su pardavėjo nurodytais rodmenimis, įsitikinant, kad jie teisingi. Jei automobilis anksčiau buvo įregistruotas, pavyzdžiui, Nyderlanduose, pardavėjui rekomenduojama paprašyti „ Tellerrapport“(RDW) ataskaita - Nyderlandų nacionalinio automobilių registro pažymėjimas. Dėka valstybės sukurtos sistemos, kuri veikia daugiau nei 25 metus, suinteresuotosios šalys gali prašyti informacijos apie bet kurį Nyderlanduose registruotą automobilį - pažymėjime bus pateikta informacija apie automobilių savininkus ir odometro rodmenis. Tuo tarpu nemokamai galite patikrinti Švedijoje registruoto automobilio ridą apsilankę https://fu-regnr.transportstyrelsen.se.

Visi Longo Lietuva automobiliai, importuojami iš Nyderlandų ar Belgijos, turi prieigą prie aukščiau išvardytų tinklapių, leidžiančių peržiūrėti automobilio odometrą. Taip pat kasdieniuose procesuose kompanija vadovaujasi skaidrumo, sąžiningumo ir profesionalumo principais. Visas automobilių atrankos procesas yra atliekamas šioje įmonėje dirbančių profesionalų – pradedant nuo automobilių pirkimo Olandijoje, baigiant eksportu, technine apžiūra ir registracija Lietuvoje. Mūsų vizija – tapti labiausiai atpažįstama ir patikima naudotų automobilių pardavimo kompanija.

 

Jei galime Jums padėti betkuriame etape, nedvejodami susisiekite su mumis!