Padangų keitimas iš vasarinių į žiemines

Jau visai netrukus vairuotojams teks pasikeisti padangas iš vasarinių į žiemines...

Ruduo jau įsibėgėjo ir visai netrukus vairuotojams teks pasikeisti padangas iš vasarinių į žiemines. Kelių eismo taisyklėse nustatyta, jog nuo lapkričio 10 d. iki balandžio 1 d. draudžiama eksploatuoti lengvuosius automobilius su vasarinėmis padangomis. Automobilius su dygliuotomis padangomis Lietuvoje eksploatuoti leidžiama nuo lapkričio 1 d. (vasaros metu nėra draudžiama važinėti su žieminėmis padangomis, tačiau toks sprendimas nėra labai praktiškas – taip tiesiog sugadinsite žiemines padangas). Norėdami išvengti didelių eilių autoservisuose nemažai vairuotojų padangas pasikeičia ir keliomis dienomis anksčiau.

 

Atsižvelgiant į klimato sąlygas Lietuvoje rekomenduojama žiemos metu važinėti su dygliuotomis padangomis. Kai kurie vairuotojai, norėdami išvengti padangų keitimo, renkasi demisezonines padangas. Vis dėlto specialistai teigia, jog demisezoninės padangos nėra pats geriausias variantas – vasaros metu jos yra prastesnės už vasarines padangas, žiemos metu – prastesnės už žiemines. Važinėjant didesnius atstumus tokios padangos žymiai greičiau susidėvi.

Padangų keitimas ir montavimas atliekamas turbūt visuose autoservisuose ir šios paslaugos kaina prasideda nuo 25 eurų. Daugelis autoservisų taip pat užsiima ir padangų prekyba (nors čia padangas pirkti yra šiek tiek brangiau, tačiau papildomai gaunate išsamią specialisto konsultaciją). Nesvarbu, ar nauji automobiliai, ar naudoti automobiliai - padangos turi būti sužiūrėtos ir tinkančios sezonui.

Jei galime Jums padėti betkuriame etape, nedvejodami susisiekite su mumis!