Skoda Superb

Tai populiariausias pasirinkimas, jei ieškote automobilio nedidelėms užmiesčio kelionėms, praktiško mieste ir naudingo kasdieniam vairavimui.

https://images.prismic.io/longo-lt/c2ee2f64-f24c-484a-a2ea-dfd1c10acc43_za0xktgdes25yr3jm4ls.jpg?auto=compress,format

Pliusai

Lyderiaujanti klasėje erdvė

Aukštos kokybės interjeras

Geras kainos ir kokybės santykis

Minusai

Dyzeliniai varikliai skleidžia šiurkštų garsą

Kai kuriuos konkurentus vairuoti smagiau

2.0 litrų benzininio variklio kuro sąnaudos gali būti kiek didokos

SKODA Superb video apžvalga

Apie Skoda Superb

Skoda Superb yra didelis šeimos automobilis, kurį nuo 2001 m. gamina Čekijos automobilių gamintojas Skoda Auto. Pirmoji šiuolaikinio Superb karta, gaminta 2001-2008 m. Antrosios kartos Superb buvo pristatytas 2008 m. Trečioji, dabartinė karta, pradėta gaminti 2015 m., sulaukė labai teigiamų atsiliepimų visuose užsienio testuose. Skoda Superb taip pat pelnė Metų automobilio titulą Čekijoje ir Makedonijoje (trečioji karta). Jis taip pat tapo 2016 m. Pasaulio metų automobilio finalininku.

Kėbulo tipo pasirinkimas: hečbekas ir universalas.

Įvairiose šalyse apdailos lygiai vadinami skirtingai. 3-iosios kartos apdailos variantai: Active, Ambition, Style, Sport Line ir aukščiausias gamos variantas L&K (Laurin & Klement).

Nuo 2019/2020 m. (faceliftas) Skoda taip pat siūlo Superb Scout variantą su aukštesne pakaba ir po kėbulu esančia apsauga, šiek tiek padidinančia galimybes važiuoti bekele.

Skoda Superb varikliai

Naujos kartos tiesioginio įpurškimo variklius su turbokompresoriumi, sudarytus iš keturių cilindrų agregatų, turėjo sudaryti septyni benzininiai varikliai, kurių darbinis tūris svyruoja nuo 1,4 l iki 2,0 l, ir keturi dyzeliniai varikliai, kurių darbinis tūris 1,6 arba 2,0 l. Skoda Superb 2.0 TSI 4x4 200 kW šiuo metu yra greičiausias Skoda gaminamas automobilis, išvystantis maksimalų 249 km/h greitį ir įsibėgėjantis nuo 0 iki 100 km/h per 5,5 sekundes.

2019 m. pristatytas pirmasis iš tinklo įkraunamas hibridas - naujasis Skoda Superb iV siūlomas su 1,4 l benzininiu varikliu su turbokompresoriumi, kurio galia - 160 kW, o nuvažiuojamas atstumas - iki 55 km.

Populiariausi variklių pasirinkimai

- 1,6tdi (88 kW) - maksimalus greitis 206 km/h (0-100 km/h - 10,9 s).

- 2,0tdi (110 kW) - maksimalus greitis 220 km/h (0-100 km/h - 8,8 s).

- 2,0tdi (140 kW) - maksimalus greitis 237 km/h (0-100 km/h - 8,0 s).

Skoda Superb Įrengimas

Išorės apdaila

Dažniausiai Skoda Superb sutinkamas su 17-os colių lengvojo lydinio ratlankiais, tačiau geresnės komplektacijos automobiliai turi ir 18-os ir 19-os colių lengvojo lydinio ratlankius. Pavyzdžiui, Sport Line standartiškai eina su 19-os colių lengvojo lydinio ratlankiais.

Priekiniai žibintai taip pat gali būti skirtingi, pradedant paprasčiausiais ir baigiant pilnai matriciniais LED žibintais facelift modelyje.

Skoda Superb Salonas

Viduje medžiagos iš esmės yra aukščiausios kokybės ir atrodo gerai sudėtos - tiesą sakant, nuosekliau nei C klasės automobilyje. Panelės tarpai yra sandarūs, o durelės užsidaro tyliai.

Dėmesys detalėms taip pat daro įspūdį. Viršutiniai interjero paviršiai padengti maloniomis, minkštomis medžiagomis, chromuotais elementais, paminkštintomis durelėmis ir guma išklotomis daiktadėžėmis. Šiurkštesnės medžiagos paprastai naudojamos tik nepastebimose vietose. Netgi jungikliai yra gerai izoliuoti.

Sėdynių medžiagos skiriasi, pradedant paprastais medžiaginiais apmušalais Active ir Ambition apdailos lygyje ir baigiant pusiau odiniais (alkantara) arba visiškai odiniais apmušalais Style ir L&K apdailos lygyje. Geresniame apdailos lygyje yra automatiškai reguliuojama vairuotojo sėdynė su atminties nustatymais.

Geresnės komplektacijos modeliai turi dviejų zonų klimato kontrolę, galinius parkavimo jutiklius, prisitaikančią kruizo sistemą, palydovinę navigaciją, priekinius parkavimo jutiklius ir kt.

Erdvė automobilyje

Jei jūsų įprastiniai keleiviai yra aukštesni nei šešių pėdų ūgio ir norite, kad jie turėtų erdvės atsipalaiduoti, šis automobilis yra neprilygstamas savo kaina ir tikrai skirtas jums.

Nedaugelyje aukštesnės klasės automobilių yra tiek daug vietos, kiek siūlo Superb. Lyginant su konkurentų interjeru, Superb prilygsta erdviam Volkswagen Passat arba S klasės Mercedes. Čia interjeras yra platesnis nei vidutiniškai, o tai reiškia, kad yra daugiau vietos rankoms ir pečiams, o dėl plačiai atsiveriančių durų ir žemų slenksči, visi keliaiviai galės patogiai įlipti ir išlipti.

Durelių dėtuvės yra didelės ir suformuotos taip, kad į jas tilptų 500 ml butelis. Prie galinio vaizdo veidrodėlio įrengtas akinių nuo saulės laikiklis, o kiekvienose priekinėse durelėse yra vietos skėčiui laikyti.

Bagažinės talpa - trečios kartos hečbekas versija:

Skoda Superb bagažinę geriausiai apibūdina žodis „erdvi“. 625 litrų talpos bagažinėje, kai galinės sėdynės yra nuleistos, po salono dėtuve telpa net 10 rankinių lagaminų. Kadangi tai hečbekas su plačiai atsidarančiomis užpakalinėmis durelėmis, į jį daug lengviau pakrauti didelių gabaritų daiktus nei į sedaną, pavyzdžiui, Passat.

Bagažinės talpa - universalo versija:

Skoda Superb universalo bagažinę geriausiai apibūdina žodis „milžiniška“. 660 litrų talpos bagažinėje, kai galinės sėdynės yra nuleistos, telpa net 11 rankinių lagaminų arba tikrai didelių gabaritų daiktai, pavyzdžiui, skalbimo mašina.

Multimedija

Pradinio lygio modeliai yra geriau įrengti nei dauguma automobilių už tokią kainą - juose yra 6,5 iki 8 colių jutiklinis ekranas, oro kondicionierius, Bluetooth ryšys ir DAB radijas. Priklausomai nuo sistemos, Superb multimedijoje galima rasti ir valdymą balsu, belaidį Apple CarPlay bei Android Auto išmaniųjų telefonų dubliavimą.

Geresniuose apdailos lygiuose - 9,2 colio jutiklinis ekranas, kuriame galima matyti 3D žemėlapius ir kuris pasižymi geresnėmis ryšio galimybėmis. Mygtukai aplink ekraną leidžia greičiau perjungti meniu, tačiau nepatogu tai, kad jie yra jutikliniai, o ne fiziniai mygtukai, kuriais lengviau naudotis vairuojant.

2017 m. modelis siūlo standartinius analoginius ciferblatus, kuriuos lengva įžiūrėti, o aukščiausios klasės Laurin & Klement siūlo skaitmeninius ciferblatus, kuriuos taip pat galima lengvai prisitaikyti prie jūsų poreikių. Tuo tarpu, Laurin & Klement esantį 10,3 colio ekraną galima skirti kitai paskirčiai, pavyzdžiui, rodyti visą palydovinės navigacijos žemėlapį.

Skoda Superb kelyje

Dėl plonų priekinio stiklo statramsčių ir didelių durelių veidrodėlių iš Superb priekio ir šonų atsiveria puikus vaizdas. Vairuoti padeda gausybė parkavimo jutiklių (jie yra standartinėje visų klasių komplektacijoje priekyje ir gale), o galinio vaizdo kamera yra nebrangi papildoma įranga arba standartinė aukščiausios klasės Laurin & Klement komplektacijoje.

Vairo mechanizmas yra patikimas ir lengvas, o tai padeda manevruojant mieste, be to, didėjant greičiui jis įgauna pakankamai svorio. Tačiau Superb yra pritaikytas patogumui, o ne skriejimui posūkiuose, todėl nėra tokio grįžtamojo ryšio, kokį gaunate su sportiškesniais modeliais. Kai spaudžiate, jis labiau pasvyra posūkiuose, tačiau sukibimas su kelio danga vis tiek yra pakankamas ir niekada nesijaučia mažiau nei saugus, patikimas ir nuspėjamas.

Kadangi Superb komplektacija yra gana minkšta, važiuojant vingiuotais užmiesčio keliais automobilis linkęs svyruoti. Tačiau, svarbu paminėti, kad net ir Sportline Plus komplektacija su dideliais 19 colių lengvojo lydinio ratlankiais ir tvirtesniais pakabos nustatymais nėra grubi. Įprastos komplektacijos automobiliai su standartine pakaba lengvai įveikia didelius greičio kalnelius ir kelio išplatėjimus, o greitkelyje maloniai nusistovi.

Jei vertinate patogumą, rinkitės mažiausius, 17 colių lengvojo lydinio ratlankius, kurie montuojami su žemesnėmis klasėmis. Tai sumažins svyravimo pojūtį ir jausites stabiliau vingiuotame kelyje. Taip pat galite rinktis modelį su Dinaminė važiuoklės kontrole (DCC) - tai Skoda terminas, reiškiantis pritaikytą važiuoklę. Ji pasirenkama papildomai (ne žemiausiame komplektacijos lygyje) ir standartinė, jei renkatės aukščiausią Laurin & Klement komplektaciją.

Pavarų dėžė

Mechaninė

Galimos 6 pavarų mechaninė ir 6 arba 7 pavarų automatinė pavarų dėžė.

Šešių laipsnių mechaninė pavarų dėžė yra sklandi, o sankaba veikia sklandžiai, todėl Superb lengva vairuoti.

Automatas

Dviejų sankabų automatinė pavarų dėžė (priklausomai nuo pasirinkto variklio, ji yra pasirenkama arba standartinė) gali būti trūkčiojanti važiuojant su sustojimu ir įvažiuojant į stovėjimo vietą. Tačiau visą kitą laiką ji veikia sklandžiai.

Išlaikymas

Skoda su Greenline arba Greentech technologija daugiausiai dėmesio skiria didesniam degalų naudojimo efektyvumui. Šie automobiliai turi taupų variklį, aerodinamišką kėbulą, mažą važiuojamosios dalies aukštį, automatinį variklio išjungimą ir užvedimą, programuojamą akumuliatoriaus įkrovimo sistemą, ilgesnę pavarą ir mažo pasipriešinimo riedėjimui padangas. Į paketą įtraukta Start-stop sistema, pavarų perjungimo indikatorius ir regeneracinio stabdymo technologija.

Vidutinės degalų sąnaudos pagal gamintoją (mechaninė pavarų dėžė):

- 1.6tdi 88kw - 4 l/100 Km;

- 1.6tdi 88kw Greenline - 3,7 l/100 Km;

- 2.0tdi 110kw - 4-4,1 l/100 Km;

- 2.0tdi 140kw - 4,2 l/100 Km.

Išmetamas CO2:

Dėl ekonomiško variklio, išmetamas CO2 yra salyginai žemas, todėl renkantis naujesnius Skoda Superb modelius su Greenech arba Greenline technologija, tikimybė, kad reikės rūpintis dėl taršos mokesčio yra labai žema.

- 1.6tdi 88kw - 105 g/Km;

- 1.6tdi 88kw Greenline - 97 g/Km;

- 2.0tdi 110kw - 106 g/Km;

- 2.0tdi 140kw - 109 g/Km.

Suraskite savo sekantį automobilį.

Panašių automobilių apžvalgos

Jei galime Jums padėti bet kuriame etape, nedvejodami susisiekite su mumis!